Nieuws

Leerlingen en ouders positief over TooropMavo

TooropMavo hecht veel waarde aan de mening van haar leerlingen en hun ouders. Daarom zijn in het voorjaar van 2025 twee tevredenheidsonderzoeken afgenomen. De uitkomsten laten een overwegend positief beeld zien van het onderwijs, de sfeer en de begeleiding op school.

Resultaten leerlingonderzoek

Het leerlingonderzoek kende een hoge respons (69 procent). Leerlingen waarderen vooral de sfeer op school, het contact met andere leerlingen en het gevoel van veiligheid. Opvallend positieve scores zijn onder andere:

  • Veiligheid op school: 7,9

  • Werking en gebruik van digitale middelen: 8,0

  • Tevredenheid over de mentor: 8,0

  • Weinig meldingen van pesten, online pesten en discriminatie (gemiddeld boven de 9)

Minder positief zijn leerlingen over de mate waarin hun mening wordt meegenomen (4,7) en het bespreken van actualiteiten in de les (3,4). Ook het nut van de lesstof voor later wordt kritisch beoordeeld (5,5). Het algemene gemiddelde komt uit op 6,7.

Resultaten ouderonderzoek

Van de ouders vulde 35 procent het onderzoek in. Zij zijn met name tevreden over de bereikbaarheid van de school (8,5), de beschikbaarheid van ICT-middelen (8,8) en de begeleiding van hun kind (mentor: 8,0). Ouders raden de school graag aan (8,3) en geven aan dat hun kind met plezier naar school gaat (7,6).

Lichte aandachtspunten zijn er op het gebied van het stimuleren van interesse in de lesstof (6,2) en de aanpak van pesten (7,1), al ligt ook hier het gemiddelde nog altijd ruim boven voldoende.